Vitamíny

Vitamíny sú komplexné, biologicky aktívne organické zlúčeniny, ktoré sú nevyhnutné pre správnu činnosť ľudského organizmu. Organizmus ich väčšinou nemôže vyrábať v potrebných dávkach sám, a preto je nevyhnutné konzumovať ich vo forme doplnkov výživy.


Vyberte jeden alebo viacero látok, ktoré sa majú vyskytovať v prípravkoch a následne kliknite na tlačítko "Filtruj"

C Plus

C Plus (100 tabletiek)

Tabletky obsahujúce vitamín C. Ich základ tvoria šípky a bioflavonoidy, ktoré znásobujú účinky vitamínu C. Bioflavonoidy sú  prírodné aktívne činitele, môžu zmierňovať príznaky alergie a spevňovať stenu ciev.

Cena s 25 % zľavou: *
7.20 eur
Maloobchodná cena:
9.60 eur

Lion Kids C

Lion Kids C (90 tabletiek)

Nikdy nie je príliš skoro začať zdravo žiť. Silné a zdravé dieťa sa lepšie učí, cíti sa lepšie fyzicky i duševne. Ak ide o zdravie a vývoj vašich detí, nerobte kompromisy a dajte im to najlepšie! Deti ochotne prijmú žuvacie tablety vo forme zvieratiek, takže podávanie prípravku je jednoduché a zábavné.

Cena s 25 % zľavou: *
8.70 eur
Maloobchodná cena:
11.60 eur

C 500

C 500 (100 tabletiek)

Vysoké dávky vitamínu C sú potrebné v prípadoch zvýšenej fyzickej aktivity, zníženej imunity, pri prechladnutí a chrípke. Postupné uvoľňovanie prípravku zabezpečuje jeho plynulé vstrebávanie a v dôsledku neho stálosť hladiny vitamínu C v organizme. Ide o tabletky potiahnuté ochrannou vrstvou, z prírodných  zdrojov.

Cena s 25 % zľavou: *
10.20 eur
Maloobchodná cena:
13.60 eur

Beta Carotene 9000 I.U.

Beta Carotene 9000 I.U. (100 gélových toboliek)

Naše telo si vitamín A v potrebnom množstve syntetizuje z betakaroténu. Betakarotén zohráva dôležitú úlohu pri ochrane polynenasýtených mastných kyselín pred voľnými radikálmi a pomáha zachovávať normálnu činnosť buniek.

Cena s 25 % zľavou: *
10.20 eur
Maloobchodná cena:
13.60 eur

Stress Management B-Complex

Stress Management B-Complex (100 tabletiek)

Prípravok Stress Management sa odporúča predovšetkým tým, ktorí sú denne vo zvýšenej miere vystavení stresu. Stres má za následok  zvýšené  požiadavky na príjem vitamínov a energie. Skupina vitamínov B priaznivo vplýva na nervovú sústavu a je tiež dôležitou súčasťou procesov produkujúcich energiu.

Cena s 25 % zľavou: *
12.90 eur
Maloobchodná cena:
17.20 eur

C 300 Plus

C 300 Plus (120 tabliet)

Prípravok C 300 Plus so šípkami a bioflavonoidmi je vďaka vysokému obsahu šípok, pridanému komplexu bioflavonoidov a technológii predĺženého vstrebávania medzi jednoduchými prípravkami s obsahom vitamínu C výnimočný.

Cena s 25 % zľavou: *
12.90 eur
Maloobchodná cena:
17.20 eur

C 1000

C 1000 (100 tabletiek)

Množstvo vitamínu C prijaté stravou, je nedostačujúce. Počas kuchynského spracovania, ako aj vplyvom vzduchu a svetla sa rozkladá. C 1000 je prémiový produkt s 18 hodinovým postupným uvoľňovaním vďaka čomu ho telo využije takmer na 100%.

Cena s 25 % zľavou: *
13.70 eur
Maloobchodná cena:
18.20 eur

Liquid C + BIOFLAVONOIDS 8 OZ.

Liquid C + BIOFLAVONOIDS 8 OZ. (240 ml)

Liquid C + Bioflavonoidy so šípkami nie je len jedným z mnohých nových druhov prípravkov s obsahom vitamínu C, ale aj komplexným antioxidačným prípravkom, ktorého účinné látky vynikajúco pomáhajú zachovať naše zdravie a udržať celkový pocit pohody. Vďaka tekutej forme je ideálny aj pre tých, ktorí nemajú radi prípravky vo forme tabliet a kapsúl.

Cena s 25 % zľavou: *
16.00 eur
Maloobchodná cena:
21.30 eur

Mega B-Complex

Mega B-Complex (100 tabletiek)

Postupne sa vstrebávajúce (priebežne absorbované) tabletky obsahujú vo vysokých dávkach všetky vitamíny skupiny B komplex. Odporúča sa v stavoch nedostatku vitamínu B komplex. Jeho aktívne zložky pomáhajú pri liečení  vypadávania vlasov, suchej pokožky a lámavosti nechtov.

Cena s 25 % zľavou: *
26.80 eur
Maloobchodná cena:
35.60 eur

Mega Vitamin E

Mega Vitamin E (100 gélových toboliek)

Pôsobeniu voľných radikálov ničiacich naše bunky sme vystavení každý deň. Ich zničujúce účinky sa ešte zosilňujú vplyvom faktorov životného prostredia, ako sú smog, cigaretový dym, UV žiarenie alebo nezdravá strava. Vitamín E je silným antioxidantom, ktorý pomáha zachovať normálnu činnosť buniek. Využite prírodnú pomoc, ktorú vitamíny ponúkajú!

Cena s 25 % zľavou: *
28.80 eur
Maloobchodná cena:
38.30 eur

* Získajte 25 % zľavu teraz ako aj pri každom dalšom nákupe bez ohladu na jeho výšku .Vyberte produkty v min. hodnote 65 € a získajte okamžitú zľavu 25% a právo nakupovať už len za ceny so zľavou 25%.

Vitamíny môžeme podľa ich schopnosti rozpúšťať sa rozdeliť do dvoch veľkých skupín
  • Vitamíny rozpustné v tukoch (lipovitamíny)
  • Vitamíny rozpustné vo vode

Vitamíny sú také pre život nenahraditeľné organické zlúčeniny, ktoré detský organizmus nedokáže vyrobiť ani v minimálnom množstve. Pre optimálny fyzický a duševný vývoj sú však potrebné všetky v optimálnych dávkach, a to každý deň! Logickým riešením sa teda javí zostaviť každodenný jedálny lístok pre deti podľa týchto pravidiel. Ale zodpovedá tomu ponuka školskej jedálne alebo bufetu? A doma zabalená desiata je pripravená z čerstvej, plnohodnotnej zeleniny a ovocia, alebo skôr z čokoládových maškŕt?

Škodlivé vplyvy životného prostredia (znečistená voda, smog, hluk atď.), ktoré zvyšujú potrebu vitamínov u každého z nás, sa vyskytujú v stále väčšom rozsahu. Stres v dôsledku zrýchľujúceho sa životného tempa, konzumácia alkoholu, nikotín, kofeín, konzervačné látky a niektoré lieky (napr. orálna antikoncepcia), to všetko spôsobuje, že náš organizmus potrebuje stále viac vitamínov a v niektorých situáciách sa tiež môže objaviť ich relatívny nedostatok. Potreba vitamínov vzrastá napríklad pri športovej aktivite, intenzívnej psychickej a fyzickej námahe, alebo vtedy, keď je absorpcia vitamínov z rôznych príčin po dlhší čas znížená.

Vitamíny určite nie sú univerzálnym prostriedkom na liečenie všetkých chorôb, pre fungovanie ľudského organizmu sú však nevyhnutné. Niektoré z nich regulujú chemické procesy, iné sú súčasťou enzýmov nevyhnutných pre bunkový metabolizmus a ďalšie priamo podporujú normálne, harmonické a zdravé vitálne 18 procesy v našom tele.

Vitamíny sú látky, ktoré sú v určitom, relatívne malom množstve, pre normálny vývoj a funkciu ľudského organizmu bezpodmienečne potrebné. Sú nesmierne dôležité pre správny vývoj orgánov a kostí bábätka a na jeho ochranu voči infekciám a choroboplodným procesom vrátane rakovinotvorných. Podporujú rýchle hojenie rán, tlmia krvácanie, zabezpečujú správny vývoj zubov.

Ľudský organizmus vitamíny nedokáže vyrobiť, preto je potrebné ich prijímať s každodennou stravou. Ideálnym riešením by bolo, keby sme mohli prirodzené vitamíny konzumovať ako súčasť vyrovnanej stravy. Ale kde nájdeme také potraviny, ktoré sú vskutku prirodzené, neobsahujú postrekové látky a zvyšky umelých hnojív, hormóny, antibiotiká, syntetické látky na stimulovanie rastu a navyše boli správne chránené a zabezpečené počas transportu k nám?

Vitamíny sú pre život nevyhnutné organické zlúčeniny, ktoré si náš organizmus dokáže vyrobiť iba v obmedzenej miere, alebo ich nedokáže vyrobiť vôbec. Najmä v období rastu, rýchleho telesného a duševného vývinu naše deti potrebujú dostatočný a vyvážený prísun vitamínov. Pre všetky vitamíny je charakteristické, že ak nám výrazne chýbajú, objavujú sa rôzne príznaky ich nedostatku. Tie je zvlášť v mladom veku veľmi dôležité odstrániť. V dôsledku snahy organizmu kompenzovať škodlivé vplyvy životného prostredia (napr. smogu), ktoré sa nahromadili za posledné desaťročia, potreba vitamínov a minerálov v našom tele vzrastá. Ich obsah v našej strave je však značne nižší než pred niekoľkými desiatkami rokov. Preto je veľmi dôležité podporovať fungovanie nášho a špeciálne detského organizmu pomocou moderného, vysoko kvalitného multivitamínového prípravku. Súčasné multivitamíny pre deti, ako napríklad produkt Lion Kids+D, obsahujú vitamíny A, D, E a C a komplex vitamínov B. Navyše tiež venujú pozornosť náležitému prísunu minerálov. Obsahujú najdôležitejšie minerálne látky, ako sú vápnik, fosfor, jód, železo, horčík, meď, zinok, mangán a draslík. Vitamín D je dôležitý pre zdravý vývoj kostí a zubov, zúčastňuje sa na látkovej premene vápnika a fosforu a zabezpečuje zachovanie rovnováhy vápnika v krvnej plazme.

Vitamín E je v tuku rozpustný vitamín, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri metabolizme proteínov, sacharidov a  tukov, ako aj pri zachovaní rovnovážneho obsahu tekutín. Je veľkou pomocou v stavoch zdravotného oslabenia, ktoré nastáva po prekonaní choroby, pretože podporuje regeneráciu buniek. Vitamín E ochraňuje vitamín A a viacnásobne nenasýtené mastné kyseliny pred oxidáciou, čím pomáha predchádzať ateroskleróze. Zlepšuje aj zásobovanie vitamínom A. Vitamín E má vynikajúce účinky na nervový systém, sexuálnu aktivitu, okrem toho omladzuje pokožku a vlasy. Bráni tvorbe výrazných jaziev. Vitamín E má dôležitú úlohu ako antioxidant, pretože poskytuje ochranu pred voľnými radikálmi. Jedna molekula vitamínu E môže ochrániť až 200 molekúl nenasýtenej mastnej kyseliny pred ničivými účinkami voľných radikálov.

Azda najvýznamnejším problémom v detskom veku je zabezpečenie dostatočného množstva vitamínu D, nevyhnutne potrebného pre rast tela a výstavbu pevných kostí. Keďže dnešné deti trávia čoraz viac času pred počítačom a stále menej na slnku, ich organizmus má menej a menej príležitostí syntetizovať si potrebný vitamín D pomocou slnečných lúčov. Okrem toho stále viac počuť aj o škodlivých účinkoch slnečného žiarenia, spôsobených ozónovou dierou. Napriek tomu je vitamín D životne potrebný! Našťastie, máme moderný multivitamínový prípravok určený deťom, ktorý tieto významné nároky detského organizmu na vitamín D zohľadňuje. Doplnením vitamínu D v organizme možno predísť vzniku krivice (rachitída), ktorej hlavnými príznakmi bývajú zmeny a odchýlky na zuboch, rozličné bolestivé deformácie kostí a oneskorený rast. Pritom v relatívne krátkom detskom veku sú pri zdravom vývoji kostí položené základy zdravia kostry a pohybového aparátu na celý život.

zdroj: www.calivita.com